Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

VÝCVIKOVÝ VÍKEND 3.-5.10.2008 autokemp Lužany

 foto z výcviku zde

 

PÁTEK 3.10.2008

Jako vedoucí výcvikového víkendu jsme se s Lenkou vydali směr autokemp Lužany jako Obrazekpředvoj. Čas výjezdu byl stanoven na 12:00 (nakonec jsme vyjeli o patnáct minut déle - ještě že jsme měli rezervu), cesta proběhla hladce, kemp jsme našli také bez problémů a pán z kempu nám rychle přišel naproti. Ochotně nás dovedl k chatkám (on na nezvykle malém jízdním kole, my ho celkem pobavené pronásledovali v autě - faktem ale je, že mnohem lépe "řezal" zatáčky - jen se u toho chudák víc nadřel), trošku zmateně předal klíče a ukázal vnitřní vybavení chatek, po několika otázkách ohledně fungování kempu nás opustil - jen dočasně, vracel se zpět na mini-kole (možná si ho půjčil od nějakého dítka) pro lůžkoviny (napjatě jsme čekali, jak zvládně převoz lůžkovin na zmíněném kole-ovšem, vrátil se pěšky). Po předání lůžkovin jsme osídlily jednu z chatek a věnovali se našim psům. Kemp byl prostorný, mnoho terénu pro výcvik a i Obrazektrávník ukázkově posekan. Chatka č.40 (viz foto) - kterou jsme si vybrali - měla jednu (původně jen jednu) vadu na kráse na kterou nás v mimořeči upozornil majitel kempu "Nefunguje klička na okně, ale když budete šikovné, tak to půjde" - nevadí, stejně je venku zima, větrat se nebude a s heslem - smrádek ale teploučko jsme tuto vadu nebrali tak tragicky :) V záloze to jistil táborák uprostřed chatky - ale o tom jsme se majitelovi nezmiňovali, náš úmysl přespat v chatkách byl zcela vážný. Poté se již majitel vrátil pro platbu (a že přišel rychle), počítání ceny za ubytování bylo lehce zmatené, pánův laxní přístup ke kalkulaci nás docela překvapil, nakonec jsme si to spočítali sami a pán se ani nestaral o správnost - mohli jsme ho vlastně ošidit - tak příště!!! Asi po půl hodině se objevila další vada na kráse - schůdky k chatce "upadli" a se slovy "jsme těžké, ale že až tak?" jsme majitele telefonicky informovali o vzniklé újmě na zdraví naší chatky. Majitel byl značně překvapen, proto jsme ho nešetřili a poznamenovali, že nám dal málo lůžkovin. I když vyřkl něco o tom, že je tam hned .. tak hned to nebylo, nebo mají na Jičínsku jiný pojem u slova HNED. Schůdky podložil cihlama a byli skoro jako nové :) Lůžkoviny byly zcela v pořádku. Nicméně, chatka asi neměla dobrej den a po nějaké té době nám zůstala v ruce klika - to jsme už ale zamlčeli. Po zbytek víkendu jsme neustále zápasily s tím, aby klika byla na svém místě a neválela se v trávě pod chatkou.

Kolem půl třetí přijel první účastník Martin s Nessie - která se shodou okolností začala zhruba dva dny před uskutečněním víkendu začala hárat (zajistila nám tak zábavu pro psy, její rafinovanost je okatá). Jelikož většina účastníků jsou tvoři velmi pracující, první podvečerní lekci stihlo asi jen 8 pejsků se svými psovody (no buďme upřímní, mnoho z nich mě bombardovalo smskama s obsahem, že bloudí nebo z nějakého zvláštního důvodu - nikoli pracovního - nestíhají.) Po první lekci následovala jak jinak, než volná zábava, kde jsme se s několika účastníky přesunuli do místní hospody, kde jsme se společensky unavovali (Naše silné jádro - viz fota a komentáře pokračovali se zábavou ještě na chatce). Musím říct, že z pátka na sobotu jsme toho (aspoň to tvrdé jádro) moc nenaspali, ale večer byl fajn a všem za to patří náš dík :) Poslední opozdilec, který dorazil na víkend byla Káťa s přítelem a trhačkou Meggy, poznamenat to musím :) Seznam účastníků víkendu naleznete ZDE

 ObrazekObrazek

Věruška se nechtěla fotit .... nicméně čajíček v hrníčku neměla - kontroly by Echo

  

SOBOTA 4.10.2008

Výcviky byli vypsané od 8:15, jelikož jsem dobré duše, udělila jsem Evě s Kessíkem výjimku Obrazeka vyšli jsme ráno ještě na stopy, takže pro mě platili výcviky od 7:00 - ovšem psi si dali dost práce s tím, abychom byli vzhůru od šesti a když mě nebudili oni, tak vzdychající kolegyně, která byla nervní z toho, že nemůže spinkat :) Po dopoledním bloku výcviků, který se skládal z výcviku poslušnosti a končil zhruba v pravé poledne, si většina účastníků zajela někam na oběd. Při odchodu z restaurace přijela návštěva pro Kessíka s Evíkem, její přítel s druhou pitbulkou Kebby, přijezd byl opravdu grandiózní a Kebby to měla vše pod kontrolou.

 Při odpoledním bloku výcviku poslušnosti trošku mizely úsměvy účastníků - prej něco jako únava :) - a taky po bloku socializačních cviků se velká část stáhla do chatek a brzy zalezli do peřin :) Ani naše silné jádro dlouho v hospodě nevydrželo. Po tu krátkou dobu v hospodě jsme se však pilně věnovali výcviku hospodských psů a poté i výcviku much, který nás i přes Obrazekstřízlivost zůčastněných nadmíru pobavil. Na fotce vidíte již jednu mouchu po výcviku, musím říct, že perfektně zvládala povel "volno" a chůzi při noze (díky Tobě Ivane!) trošku zlobila při odložení a předsedání před psovoda, ale za jeden večer?? Úspěch! Tímto musím se smutným srdcem oznámit, že instruktorka Lenka Nováková se dále výcviku psů věnovat nebude, svůj zájem přesune na komerční výcvik much a doufá i v chovatelskou stanici...Přejeme jí mnoho štěstí.

Obrazek

Večerní posezení.

Obrazek

Když hlava rodiny jí ... ostatní jen koukají ... (Had, Kebby a Evík)

 Obrazek

Ivan a Markéta

 

 NEDĚLE 5.10.2008

Probudili jsme se jak Alenky (a Aleňáci) v říši divů, bílá pokrývka na trávníku nás lehce vyděsila a ještě víc nás vyděsil mráz, který na nás venku čekal, pár těch méně odolných jedinců odjelo po prvním společném ranním výcviku socializačních cviků (prásknu je - Chárlíková s Charliem, Dárlíková s Darlen a rodina Zelených /nikoli strana Zelených/ s Nessie - další to vzdali v poledne rodina Vitmajerových s Brestem. My ostatní po obědové pauze cvičili.. a cvičili ... Program víkendu skončil v 16:30, dobalilo se a poslední jsme kemp opustili my s Lenkou (jak jinak) a to kolem půl šesté. Musím ale poznamenat, že Artík od instruktorky Lenky jistil své místo v autě asi od dvou odpoledne. Jelikož majitel kempu musel záhadně někam odjet, nepředávali jsme mu chatky, prý si to přebere potom - ani teď jsme ho neošidili o nic, ačkoli "šmajchlkabinetské" prostěradlo nás velmi lákalo (v televizi říkali, že díky  rudě červeně se zvyšuje intimní aktivita) ... nicméně jsme tam všechna nechali ...

Odjeli jsme s hezkým pocitem, že jsme  o víkendu dost zvládli a těšíme se na další výborné chvíle s lidmi a pejsky, kteří o to budou stát. Děkujeme všem za účast a všechny Vás rádi někdy zase uvidíme (to někdy neplatí pro Káťu Bíglovou a Věrušku - ty naklušou už v sobotu na cvičák:) Díky za perfektní atmosféru a chuť se učit.

 

Největší posun ve výcviku udělala fenka Asta (americký pitbulteriér) s pejskem Atairem (lousianským leopardím psem). Věříme, že nadále budou pokračovat a jejich úspěchy se budou neustále zvyšovat.

SUMASUMÁRUM 

Kromě samotných lekcí jsme se mohli dívat i na jiné stejně nebo více zajímavé věci ...

 

VÝCVIK KLOKANŮ - na výcvikovém víkendu jsme se věnovali i výcviku klokanů.

Obrazek

Obrazek

BEZDOMOVCI - Suri s paničkou Renatou, které v kempu nespaly, pouze dojížděli na lekce, byly odsouzeni k venkovnímu působení.

Obrazek

HLÍDÁNÍ PŘEDMĚTU - Arty ukázkově ukázal hlídání předmětu před nedělním odjezdem (asi měl obavy, že ho tam instuktorka Lenka zanechá na pospas osudu.

Obrazek

ROMANTICKÉ ODPOLEDNE V KINĚ - Krpatův páreček se láskyplně rozjímal u stavby sociálek.

Obrazek

PSÍ ZÁPASY + RUČNÍ PRÁCE - provozování nelegálních psích zápasů a následná systematická ruční práce

Obrazek

Obrazek

MOBILNÍ HRÁTKY - Věruška, která nácvik poloh u nohy bezstarostně přerušila plynulým přechodem do telefonátu.

Obrazek

DOGTREKKING - Martin s Nessie pojal volný čas mezi výcviky jako sportovní disciplínu a využil jí jako možnost dogtrekkingu, kdykoli jsem se podívala po areálu, psovod se psem byl vždy v pohybu, jsou opravdu vytrvalí!

Obrazek

EXLUSIVNÍ PROHLÍDKU ZADNÍ ČÁSTI LEOPARDÍHO PSA

Obrazek

TANEC SE PSEM - taneční kreace Káti

Obrazek

BOB a BOBEK

Obrazek

 

Obrazek

hladová Cilka - hop pro pamlsek

Obrazek

"polibte mi ... "

Obrazek

vždy inteligentně vypadající Cecílie

Obrazek

tanec se psem?

Obrazek

humor při výcviku, základ úspěchu

Obrazek

pojď se máááázlit

Obrazek

buááá, nechali mě tu samotnou

Obrazek

corso na klíně? No problemo

Obrazek

Arty si svého mladšího bráchu bedlivě hlídá. Hlavně nenápadně Arty!

Obrazek

MORFUJEME: Šaflozubý tygr!

 

Najdětě na následujících fotkách 2 zvláštní aspekty, které fotky něčím spojují (ano KATKA a PARDÁL!)

Obrazek

drží si flaštičku poprvé..

Obrazek

drrrž to je výborně!

Obrazek

drrrrrž

Obrazek

Tady je opravdu hezká hra pejsků - všimněte si však - Káťa stále drží! A nepustí. Má výborný kořistnický pud a pri držení ani nepřekusuje. Za to ale ty mizerné pouštěčky ...

Obrazek

a stále drží .... :) odložila až k ránu a nedopité :)

 

 

PERLIČKY Z VÍKENDOVÉHO POBYTU (další hlášky posílejte na mail vas-pes@seznam.cz)

 

Výcvik poslušnosti - Alenka s Astou a Roman s Annie. Alenka se marně již několik minut snaží rozmotat stopovací vodítko. Zdržuje výcvik :)

Roman: Na příští výcvik to za sebou potáhneš jak kachnu na provázku !!!

 

Věruška nese instruktorce Ivětě čajíček, Věruška - matka od rodiny - předává čaj s poznámkou: Ale kurva horkej !!!

 

Eva na Káťu Bíglovou: já jsem nevěděla, že když říkáš Bígl, že mluvíš o svým manželovi. Jak se vaše příjmení píše?

Káťa: s měkkým krátkým ... nééé, teď jsem Bíglovi uškodila s měkkým dlouhým!!

 

Věrka provádí s Ebby přivolání, Ebby se nezvykle rychle vydala k psovodovi.

Eva: Hele, tam byli i dva cvalový!

 

Káťa Bíglová donesla několik rajčátek k instrutorkám: "Z vlastní zahrádky jsem si dovolila, Hujer!

 

Nácvik přivolání - Cilka a Káťa Bíglová. Káťa se snaží opravdi špatné předsednutí feny - fena předsedla daleko od psovoda: Hezky si předsedni, Cilko, na julču!!! Táák"

 

Káťa Bíglová vypráví o svém životě: Mě už to nebaví, vařím jídlo, do toho Cilka, tak jí fůrt něco házím, do toho přijde dítě, že potřebuje slisovaný list, který měl být už týden pod něčím těžkým, aby se slisoval, tak jak debil žehlím list a manžel? Přepíná si fotbal, hokej, fotbal, hokej a do toho poznamená - už dlouho jsem neměl vyžehlenou tu modrou košili, dítě čeká na list a Cecílie už řve u dveří, že chce ven....

 

Nácvik odložení - zpětná cesta psovode ke psovi Roman, Annie a instruktorka Lenka.

Lenka: Postavte se ... (Roman jí přeruší)

Roman: Moment, moment, teď musím být přísný!

 

Instuktorka Iveta k Romanovi: Vy tu fenku vůbec nechválíte. Chvalte jí víc když něco dělá správně.

Roman: To je o mě známá, já neumím chválit, ale já to budu trénovat v chatce.

 

Káťa s Cilkou se věnují i loveckému výcviku /i když to dost flákají :) / takže při odložení za pochodu do lehu používají DOWN, Káťa zblblá tím, že všichni okolo říkají lehni, dá feně také povel lehni: Slyšeli jste to? Takovej plynujel přechod do češtiny! Já jsem tak dobrá.

V neděli ráno se na zemi objevila bílá pokrývka zmrzlé jinovatky. Instuktorka Iveta: Hej nám někdo přestěhoval kemp ne? Někam na sever!

Při výcviku much...Ivan mouchu připlácl rukou ke stolu, od té doby moucha přestala lítat. Instuktorka Iveta: No vidíš, už bude zvládat i chůzi.

 

Alenka: To jsi měla říct, že nemám jezdit, že tady všichni všechno umí!

 

Alenka: Jako já už nikdy na takovejhle zájezd nepojedu! (kecá už je předběžně přihlášena na další)

 

Eva: No já jsem se vůbec nevyspala, Charlie pojal spánek jako pochod Praha - Prčice - či co.

 

Toto se sice nezvtahuje k samotnému víkendu, ale i tak to sem vkládám.

Instruktorka Iveta: Už jsi koukala na ty fotky z víkendu jak tam hezky držíš flašku?

Káťa Bíglová: Ne, já koukala jen na kečup

Instruktorka Lenka: Jakej kečup?

Káťa Bíglová: No na kečup, nebo ketchap nebo ketchup nebo jak se to píše ...

Instruktorka Lenka: Myslíš fotoalbum na rajčeti.

Káťa Bíglová: A joo, ono je to rajče a já myslela kečup.net

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

postřílet takové zmrdy

(co vy zmrdi , 20. 1. 2012 10:32)

hm je vidět kdo jak cvičí psa na zapasy vy skurvisini !!! jednou na vás doje !!!!!!!!!!!!!

pro Katunku Bíglovou :)

(Iveta - psí škola Váš pes, 14. 10. 2008 13:01)

Ahojky, ty jsi ale popleta :) Komentář jsi vložila - krásný, dlouhý, výstižný - ale do fotogalerie, ne sem :) Nikam nezmizel :)

Děkujeme všem za příjemné komentáře :)

Komentář je fuč!

(Katunka, 14. 10. 2008 7:04)

Jakto, že zmizel můj opěvný komentář????? Katunka

Paráda...

(Ajikk a Atík, 13. 10. 2008 23:23)

taky moc děkujeme,dalo nám to víc než si myslíte!!!!!!!!!

Nemám slov

(Kebby a Kessy, 10. 10. 2008 21:57)

Opravdu nemám slov, byla jsem už v pár psích školách dikz své časté migraci po české republice, ale klobouk dolů piškotkova psí škola nám dala nejvíc, příjemná atmosféra, individuální přístup a spousty "vychytávek" dle potřeb daného hafíka. Stručně a jasně řečeno, pokud budeme živý a zdravý počítejte se mnou a s hnědým popř. i strakatým běsem na další akce :))

DIKY

(Alenka a Asta, 9. 10. 2008 9:49)

Ivet, sotva jsem rozlepila ocka, uz jsem zacla tukat www.vasp.... A super, povidani je tu! Moc jsem se u toho nasmala!
Ale hlavne chci podekovat za super vikend, ktery mi s Astinou moc dal. Ostatnim ucastnikum dekuju za fajn atmosferu!

Dorazíme později!

(Katka s Cilkou, 30. 9. 2008 6:44)

Ahoj všichni!
Na pátek se moc těšíme, jen dorazíme až za tmy, tak nám držte místo u ohýnku! Katka a šílená Maďarka Cilka.

:o))

(buddy flly ketty a nas doprovod, 10. 9. 2008 15:29)

tak uz sem poslala prihlasku a snad nebudu muset vlakem :o))) uz se tesim a nejvic ketty jen doufam ze nebude nicit tentokrat :o))

Super

(Kebby a Kessy, 28. 8. 2008 14:14)

Jestli to bude skvělé jako na táboře tak pojedeme nejmíň desetkrát :):) :)