Jdi na obsah Jdi na menu
 

ZEMĚ  PŮVODU

Wales. 

CHARAKTERISTIKA

Lovecký a společenský pes.

VÝŠKA

Ideální kohoutková výška je 31 cm. Psi váží asi 9 kg, feny jsou o něco lehčí.

SRST

Krycí srst je dlouhá, drátovitá a tvrdá, podsada je měkká, odolná proti nepřízni počasí. Zbarvení je celé bílé nebo bílé s citronově žlutými, hnědými, modrými nebo jezevčími odznaky na hlavě a uších.

PÉČE

Psa pravidelně a důkladně češte a přibližně dvakrát za rok s ním navštivte trimovací salon. U zřídka se vyskytujících plemen, jako je např.sealyhamský teriér, je nutné najít salon, kde srst odborně otrimují.

POVAHA

Vyrovnaný, odvážný, tvrdý sám k sobě, venku aktivní, doma klidný, hluboce štěká (jen tehdy, větří-li nebezpečí), hravý až do stáří, někdy svéhlavý. Sealyhamští teriéři jsou velmi věrní.

VÝCHOVA

Sealyhamský teriér je vcelku inteligentní a učenlivý pes, občas se však může pokusit zviklat vaši autoritu. Napomenutí může pak být na místě. Buďte vždy důslední.

SPOLEČENSKÁ  CHARAKTERISTIKA

Sealyhamský teriér vychází poměrně dobře s ostatními psy. Podmínkou dobrého kontaktu s kočkami a dalšími domácími zvířaty je včasné obeznámení se s nimi. Pokud má pes z mládí dobré zkušenosti s dětmi, bude s nimi i jako dospělý dobře vycházet. Na návštěvu bude reagovat přátelsky a vyčkávavě, i toto však závisí na zespolečenštění.

POHYB

Toto plemeno má průměrnou potřebu pohybu a většinou se přizpůsobí podmínkám. Tím nechceme říci, že by sealyham teriér rád nevylezl ze svého košíku kvůli dlouhé procházce. Tito psi často milují norování, s čímž musíte počítat, máte-li krásně upravenou zahrádku. Většina sealyhamských teriérů se s vámi ráda sveze v autě.