Jdi na obsah Jdi na menu
 

ORIGINÁLNÍ NÁZEV PLEMENE:Obrazek

Saarloos Wolfhond

POPIS:

Plemeno vzniklé zkřížením domácího psa s vlkem. Je vhodný společník do rodiny.

POVAHA:

Temperament tohoto psa je zklidněn vlastnostmi německého ovčáka, ale přesto má  Saarloosův vlčák sklony ke zdivočení. Je ale inteligentní, pozorný s dobrým čichem. Opatrný, přítulný a milý. Občas má nevyrovnané chování a má sklon se toulat. Po předcích zdědil tento pes lovecký instinkt - dodnes loví drobnou zvěř.

SRST:

Srst má krátkou, pevně přiléhající.

BARVA:

ObrazekV barvě vlkošedé, nebo vlčí hněď se světlejšími plochami.  Podsrstění je zrzavé barvy. K vidění je i v bílém či krémovém zabarvení. Zbarvení by nemělo být kontrastní a jako nepřípustné jsou o tohoto plemene skvrny. Jeho kvalitní srst ho dobře chrání před vlivem nepříznivého počasí.

VÝŠKA:

Psi: 65 - 75 cm.
Feny: 60 - 70 cm.

HMOTNOST:

36 - 41 kg.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR:

SAV

ČÍSLO STANDARDU:

311 (Nizozemí).

Další informace:

Péče o srst:

Není náročný na péči, češte ho však pravidelně, kdy nejlepší k tomuto je hřeblo. Důležité je čištění zvukovodu.

Výchova:

ObrazekPsa již před desátým týdnem začněte zespolečenšťovat. Nechte štěně v klidu seznámit s lidmi, ostatními zvířaty a  okolními různými situacemi. V pozdějším věku pak nebude problémem kontakt s ostatními zvířaty a psy. Velice lehce a rád se učí novým věcem, ale 100% poslušnost od něho čekat nemůžeme. Co se týče vztahu k cizím lidem, je trochu zdrženlivější.

Nároky na pohyb:

Nevyžaduje extra velké množství pohybu. Pokud někdy nemáte zrovna dostatek času na delší vycházku, Saarloosův vlčák se bez problémů přizpůsobí.

Zajímavosti:

ObrazekVzhledem k jeho větší výšce se dožívá poměrně hodně let - 13-14 let. Toto plemeno existuje teprve kratší dobu. Ve srovnání Saarloosova vlčáka s Československým vlčákem je zde zřejmá povahová podobnost, i když Československý vlčák je trochu samostatnější a tvrdší.