Jdi na obsah Jdi na menu
 

RECENZE

 Lucie Švejdová + Atrey Pejabe (cane corso)

Obrazek

Psí školu navštěvujeme od září 2008, protože výcvik poslušnosti nás pohltil. Moc se nám líbí individuální přístup výcvikářek, které jsou schopny dobře poradit s přihlédnutím na povahu psa a jeho možnosti. V současné době se se psem věnujeme pokročilé poslušnosti, jelikož se připravujeme na zkoušky z výkonu, a proto jsem ráda, že nás spolupráce s psí školou neustále motivuje a posouvá dál. Navíc máme to štěstí, že jsme si s výcvikářkami a ostatními klienty padli do oka, tudíž výcvikové pobyty, které škola pořádá, jsou pro nás odměnou za tvrdě odvedenou práci. Děkujeme!!!

 

 

 

Jana Nováčková + Falko Bohemia Jites (NO)

Obrazek

Byl Štědrý den roku 2008, náš necelý rok a půl starý pes Falco zvaný Fanda málem pokousal mou neteř při rozbalování dárků. Neteř, kterou dobře znal, se kterou si častokrát hrál a kterou měl rád. Ten den jsem se rozhodla, že budu muset kontaktovat profesionála, jenž mi poradí a pomůže s výchovou psa, jenž mě zbaví strachu, že by se mohla ještě podobná věc někdy v budoucnu opakovat.  Ještě je nutno dodat, že v té době byl Fanda velmi nevraživý vůči ostatním pejskům, že se bál obyčejných věcí (sněhulák, kanál, popelnice na silnici…), že neměl moc velkou radost ze života. Věděla jsem, že jsem udělala ve výchově psa mnoho nechtěných chyb, ale netušila jsem, jak je napravit. Kontaktovala jsem psí školu Váš pes, sešla se s instruktorkami a vysvětlila jim podstatu problému. Práce tedy bylo pro instruktorky dost. Nicméně ony se ničeho nezalekly a trpělivě s námi (se mnou a s Fandou) začaly pracovat. Se mnou píši záměrně, protože často se musí nejdříve „převychovat“ samotný páníček. Pracovaly s námi tvrdě, avšak precizně a profesionálně. Neříkám, že to byl lehký výcvik, ani že už je Fanda naprosto bez problémů, ale věděla jsem, že musím vydržet, nechtěla jsem, aby se ještě někdy opakoval incident z Vánoc. Výcvik probíhal (a probíhá) jak individuálně, tak  i ve skupinkách několika psů. Také neříkám, že už výcvik skončil, to je dle mého názoru, běh na celý život. Ale neodpustím si pochlubit se výsledky, kterých jsme spolu dosáhli. Asi největším úspěchem je to, že už Fanda může volně pobíhat na vycházce – a to bez náhubku! Samozřejmě na něj musím dávat neustále pozor, ale vím, že ho v případě jakékoliv krizové situace dokážu přivolat zpět. Fanda už se tolik nebojí neznámých věcí, má radost ze života. S Fandou jsme se začali věnovat v rámci psí školy stopám, které nám už docela jdou, ale samozřejmě je neustále co zlepšovat.  Začali jsme dělat i obrany, ale tady jsme teprve na začátku… Psí škola Váš pes organizuje několikrát do roka tzv. výcvikové víkendy, kde je výcvik daleko intenzivnější a hlavně je tam pohromadě cca 20-30 pejsků, což je pro našeho Fandu z hlediska socializace k nezaplacení. Co napsat na závěr? Snad to, že díky této psí škole získal Fanda šanci na nový život bez náhubku, že má spoustu nových psích kamarádů – na každý výcvik se Fanda opravdu těší! A vidět svého psa, jak má radost ze života, jak vrtí ocáskem a jak mu svítí oči, to je asi ta největší odměna, jakou jsem mohla za svou trpělivost a důslednost dostat. Ale i v mém životě se změnilo mnoho věcí, z instruktorek a „spolužaček“ se staly kamarádky a hlavně z obyčejného cvičení Fandy se stal koníček, kterému se věnuji každý den.  Takže DÍKY!!!

 

 

Ilona Borýsková + Jack (lousianský leopardí pes)

Obrazek

Tato škola v mém životě hraje velmi důležitou roli. Výcvik svého LLP Jacka jsem po návštěvách několika cvičáků chtěla vzdát, ale na radu kamarádky jsem jela na celovíkendový výcvik od zmiňované školy . Měla to být taková poslední šanceJ A ono se zadařilo. Výcvikářky mě naučily vnímat svého psa, jít na něj s trpělivostí a laskavostí kterou potřeboval. Ukázaly mě, jak správně dát povel, jak ho motivovat. Za víkend Jack udělal neuvěřitelný pokrok. Na tuto školu nedám dopustit. Je mě moc líto, že ji mám tak daleko. Ale víkendových výcviků se zůčastňuji dál. Ta 3,5 hodinová cesta tam mě nemůže odraditJ Pokud potřebujete poradit a pomoci tak neváhejte tuto školu oslovit, vyplatí se to!!!

S pozdravem Ilona Borýsková a Jack