Jdi na obsah Jdi na menu
 

Perry 

perry-profil.jpg

 

plemeno: německý boxer 

datum narození: 3.11.2010

druh výcviku: internátni výcvik - základní ovladatelnost

přijat do výcviku: 28.1.2012

 

15.02.2012

Dnes se Perry chovala velmi disciplinovaně. Velký pokrok je znát i v odložení na dálku, které začíná provádět i na delší vzdálenost.

Perry už na procházce psovoda velice dobře vnímá a spolupracuje, už to není tak, že by si v lepší případě vedla na procházku nás (v tom horším si Perry vůbec neuvědomovala, že s ní někdo na té procházce je:), ale začíná velice dobře chápat její životní úděl - být tu pro nás.

 

12.02.2012

Dnešní výcvik probíhal v částí místního leoparku, kde lidé ve velké míře venčí své psy, Perry se na krátkost probíhajícího výcviku a množství jejich zlozvyků chovala dobře. Na psovod reagovala. K většině psů se chovala přátelsky, problém nastal s jedním půlročním štěnětem, na kterého soustavně vyjížděla. Dnes jsme se věnovali hlavně přivolání a schopnosti Perry následovat při vycházce psovoda aniž by od něj běhala ve velké vzdálenosti.

 

10.02.2012

Dnes poprvé proběhlo krmení našich dvou psů a Perry v jedné místnosti, při jídle psy napadla téměř bez ohledu na to, kde se druhý pes nachází, má sice plno práce s pozorováním ostatních psů, ale již nedochází k napadání.

 

09.02.2012

Dnes byla Perrynka poprvé puštěna při výcviku mezi psy na volno, přivolání z počátku nechtěla brát v potaz, po chvíli tréninku se ale už snažila psovodovi vyhovět. Fenka má zcela jasno v tom, kdy je na vodítku a kdy na volno a snaží se pokračovat v tom, na co si navykla v rukou majitelů. Psovoda se snaží obíhat a vyhíbá se kontaktu s ním, aby jí nemohl odchytit, tento zlozvyk občas stěžuje výcvik.

U Perry téměř vymizelo tahání na vodítku a poku tahat začně, ihned reaguje na povel pro usměrnění, při odložení je schopná se soustředit už i mezi psy, reaguje na zakazovací povely a velice dobře si zvyká na klid při provádění povelů.

Její chování ke psům je souběžné s její náladou, nejspíše nebyla nikdy její náladivost pořádně korigována. Na většinu psů nyní reaguje kladně, ale velice ráda určuje pravidla veškerého kontaktu. Náfuka :)

 

07.02.2012

Dopolední výcvik:

Perry dostala obrovskou chuť na řádění a zlobení, díky napadlému sněhu :) Zlobila co mohla, nakonec jsme ale stejně vyhráli my :)

 

02.02.2012

Dopolední výcvik:

Dopolední výcvik probíhal samostatně na cvičišti, fenka tedy nebyla ničím rušena, její provádění povelů se postupně zlepšuje, stejně jako její ochota psovodovi vyhovět. Výrazně se zlepšuje její soustředěnost (ač šlo o klidné prostředí) a její schopnost uklidnit svůj temperament a soustředit se na psovoda. Při běhání Perry na volno nám ukázala naprosto bujarým běháním svůj temperament, i z takového vzrušení dnes ale na přivolání okamžitě reagovala.

 

Odpolední výcvik:

Dnes se Perry poprvé účastnila přímo výcviku mezi psy, ke psům se chovala přátelsky, v bezprostřední blízkost se jí však povely plnit moc nechtěly. Trénovali jsme chůzi při noze, která šla poměrně dobře, dlouhodobému odložení, u kterého se Perry opravdu snažila a přivolání.

 

02022012408.jpg

Nácvik odložení v přítomnosti psa.

02022012416.jpg

Nácvik chůze při noze.

02022012405.jpg

Nácvik klidu psa při noze v přítomnosti psa.

 

 

31.01.2012

S Perry nastal v domácím prostředí menší problém s neshodami s ostatními psy, které vyvolává ona sama, fena si nárokuje lidi i samotný domov a vyvolává konflikty. Konflikty pomalu ustávají, ale i tak je Perry často podrážděná a ráda by si užívala života sama. Se psem doma řádí, jejich vztah je kladný, ale i tak si občas nemůže odpustit menší výlev žárlivosti a chamtivosti. Hůře se chová k fence (malého plemene). Její chování k nim se postupně lepší, Perryino nevhodné chování je korigováno a její agrese se snižuje.

Dnešní odpolední výcvik probíhal za přítomnosti jiných psů, Perryina pozornost a soustředěnost se výrazně zlepšuje a po většinu lekce dobře spolupracovala. Její chování ke psům je však trošku nevyzpytatelné.

 

29.1.2012

Perry je boxer jak se patří, svůj temperament, dobrou náladu a chuť do života by mohla rozdávat. Vychovaný boxer je výborný společník a na tyto psy nedám dopustit, Perry však investuje svou radost a temperament špatným směrem a je jen těžko ovladatelná. V klidném prostředí je fenka ochotna spolupracovat vcelku dobře, soustředěnost mezi ostatními psy je však naprosto nulová. Její chování k ostatním psům je většinou kladné, k některým psům se však začíná projevovat agresivně. Svým postojem (typickým pro boxery) spolu s vrčením a dorážením vyvolává konflikty. Podobné chování jsme zaregistrovali při procházce i ke kolemjdoucímu.

Výcvik probíhal prozatím v zcela klidném prostředí. Perry má celkově problém udržet pozornost a být byť jen  na pár sekund v klidu, při provádění jakéhokoli povelu se musí přednostně naučit klidu a pozornosti, jinak výcvik nemůže dosáhnout tížených výsledků.

 

PŘIVOLÁNÍ: "ke mně"  "k noze"

Perry nasbírala několik zlozvyků při "provádění" tohoto povelu, což bylo nejspíše způsobeno snahou majitele fenku odchytit. Perry na povel nereaguje či je z přivolání naprosto nadšená, ovšem její nadšení v mžiku propadá v bujaré běhání kolem psovoda a provokativním poštuchováním bez možnosti přivolání dokončit a i její přílety k psovodovi jsou poměrně životu nebezpečné. :) Perry se vyžívá ve své rychlosti a bezmocnosti psovoda. S fenkou se věnujeme přivolání s povelem ke mně - předsednutím před psovoda a přiřazením k noze (obcházením psovoda) s povelem k noze.

 

CHŮZE NA VODÍTKU: " k noze "

 Perry byla donedávna zvyklá běhat venku na flexi vodítku, což už samo o sobě zhoršovalo její ovladatelnost, fenka si zvykla pobíhat kde se jí chce a jak se jí chce, zhruba před týdnem majitelé s naším doporučením začali fenku vodit na kratší pevné šňůře. Ovladatelnost fenky se zvedla, ovšem v přítomnosti psů je zcela neovladatelná. Nejspíše kvůli spěchu majitelů se u fenky projevuje bázlivá reakce na cuknutí vodítkem, v mžiku je však Perry schopná opět brázdit terén i s psovodem. Věnujeme se jak chůze u nohy tak i chůzi na celé vodítko s tím, že se Perry učí přizpůsobovat délce vodítka a je odnaučována tahání. Boxer patří mezi psy, kteří se těmto cvikům učí hůře, pro jejich nezdolný temperament.

 

ODLOŽENÍ: "zůstaň"

Pro svou povahu je v současné době nemožné odložit tohoto zlatého ďáblíka a očekávat její setrvání do příchodu psovoda, zůstaň je tedy jako všechno ostatní opravdu v začátcích.

 

ODLOŽENÍ NA DÁLKU "lehni"

S Perry máme v plánu cvičit odložení do pozice lehni na dálku, což majitelé výborně využijí v praxi. Zatím se učíme lehání kolem psovoda. Perry je naučena povelu lehni z pozice sedni, ze stoje tomuto povelu nerozumí.

 

dsc_0786.jpg

 

Perry si vždy najde čas pro fotografa.


 

dsc_0788.jpg

 

přivolání - nácvik předsedání před psovoda a pozornosti

 

dsc_0793.jpg

 

nácvik přiřazení k noze

 

dsc_0824.jpg

 

Nácvik odložení - konečně chvíli leží !

 

dsc_0847.jpg

dsc_0849.jpg

 

nácvik chůze při noze

 

dsc_0851.jpg

dsc_0855.jpg

 

Hlouposti by jí šly :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář