Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

NORBY

dobrman

Obrazek

datum narození: (cca 12 měsíců)

typ výcviku: internátní výcvik

výcvik: poslušnost, socializace, výchova

počátek výcviku: 18.09.2008

 

Velice kontaktní a aktivní psík. Norby je nevyřáděný puberťák, který se snaží prorazit si svou svými hysterickými záchvaty, nereaguje na povely, doposud u něj neproběhl žádný výcvik. Pes je velmi roztěkaný, nedokáže se soustředit a má bázlivé reakce při přivolání (vlivem špatného trestání při jeho neposlušnosti). Pes se v rukou majitele choval velmi nezvladatelně, majitele pořádně ani nevnímal, na povel lehni reagoval až po několikátém povelu a z povelu ihned vstával, byl velmi rozrušen i vším, co se kde objevilo, svojí nechuť stát u majitele ukazoval i snahou překousnout vodítko a utéct.

Se psem se věnujeme socializaci, usměrňováním jeho puberťáckým výlevům a v neposlední řadě poslušnosti v podobě přivolání, chůze u nohy, odložení, poloh u nohy a celkové ovladatelnosti v terénu.

 

20.září

Výcvik za přítomnosti fenky německého ovčáka, pes již po tak krátké době reagoval na fenu klidně, byl schopen cvičit za její přítomnosti. Norby se velmi rychle učí, oproti prvnímu setkání se psem je již vidět velký pokrok. Pes reaguje velmi slušně na povely sedni, lehni, zůstan je v počátku výcviku vzhledem k jeho roztěkanosti a hyperaktivitě trvá nácvik tohoto cviku déle. Přivolání bude v jeho případě největší problém, kvůli zmíněných bázlivých reakcí. Pes se velmi zlepšil při chůzi na vodítku, procházka s ním začíná vypadat tak, že psovod vede psa, nikoli naopak :) Stejně tak samotná chůze u nohy mu přestává dělat problém.

Se psem také zvyšujeme závislost na míčků a rozvíjíme jeho povahu hrou.

Obrazek

- boj o míček

Obrazek

- spokojený vítěz

Obrazek

- jeho častá poloha :)

Obrazek

- sekunda pro focení :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář