Jdi na obsah Jdi na menu
 

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: German Hound; něm.: Deutsche Bracke; čes.: Německý honič

PŮVOD:
Německý honič byl vyšlechtěn v Německu, blízkými předky tohoto plemene jsou dnes známí vestfálští lovečtí psi a zauerlandští honiči. Německý ovčák pracuje nadšeně i chladně, zcela potichu, ale i hlasitě.
POPIS:
Německý honič je krátkosrstý honič, středně velký, trojbarevného zbarvení se silnou kostrou. Je to velmi silný a houževnatý pes s jasným loveckým nadáním. Uši má středně velké, vysoko nasazené, na koncích zašpičatělé, natočené dopředu, přiléhající k hlavě.
VÝŠKA:
Německý honič má v kohoutku 40 až 53 cm.
VÁHA:
Hmotnost plemene se neuvádí.
SRST:
Německý honič má hladkou srst, krátkou, hustou a dobře přiléhající, se světle zbarvenou podsadou. Na hlavě a uších je srst kratší. Delší srst je nežádoucí. Zbarvení srsti je v různých odstínech od červené po žlutou, s černým pláštěm nebo sedlem, a s bílými znaky.
CHARAKTER:
Německý honič je velmi aktivním psem, který na lovu téměř nezná odpočinku. Je možné jej také vycvičit k přinášení zvěře lovci. Při dostatečném množství pohybu a aktivit, je však zároveň i domácím miláčkem.
PÉČE:
Německý honič potřebuje dostatek pravidelného pohybu, dlouhé procházky, pravidelnou zátěž a přiměřenou péči o srst. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Německý honič se průměrně dožívá 12 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.
PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1.3. – Honiči malé velikosti.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
NHO
ČÍSLO STANDARDU:
299/ 24. 06. 1987 (Velká Británie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU: