Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Kynologický večírek 5.12.2008

soukromá akce psí školy Váš pes pouze pro klienty

 

Při práci s lidmi se člověk neubrání určitému vztahu ke každému z nich. Leckdy je to vztah silný a krom práce se psem nás s našim klientem pojí i pevné přátelství a díky tomu jsou naše akce, které pořádáme o to lepší. Neubránili jsme se a realizovali jsme ke konci roku večírek, mezi zvanými byli klienti naší psí školy, již v začátku bylo zřejmé, že to bude povedená akce, jelikož lidé, kteří se začali na akci hlásit patřili zrovna k těm, se kterými nuda rozhodně není.

 FOTOGALERIE ZDE

Krom samotného posezení s dobrým pitím a jídlem jsme měli připravené 4 ocenění pro rok 2008. Ocenění proběhlo v podobě diplomu, pamlsku pro pejsky, bez kterých by to nešlo a samozřejmě jasným zdůvodněním toho, proč dané ocenění náleží zrovna vybranému psovodovi.

 

NEJVĚRNĚJŠÍ KLIENT 2008

Věra Pospíchalová s fenkou cane corso Ebby

Tento diplom získává za to, že v současné době je to naší psí školu nejdéle navštěvující klient, odchodila tedy největší počet lekcí a účastnila se obou letošních akcí – výcvikový letní tábor, podzimní víkendový výcvik, využila jak individuálních lekcí, tak skupinového výcviku na cvičišti Agility MB.o.s.

Nutno podotknout, že Věrka si přijela původně pouze pro radu.

Ebby se účastní především pokročilého výcviku poslušnosti a sociliazace, pomáhala na ukázkách poslušnosti na letošní výstavě voříšků, dále se účastnila pár lekcí pachových prací a jedenkrát se s Ebby postavila i před figuranta, s pobavením všech přihlížejících jsme však zjistili, že z Ebby dozajista obranář jak se patří nebude.

Na závěr je také důležité říct, že velký pokrok v přístupu ke psům a jejich práce s nimi udělala sama majitelka, dá se říct, že je to jeden z těch klientů, co vždycky měli a budou mít největší cit s prací se psy, se kterými jsme mohli pracovat.

 

SKOKAN ROKU 2008 aneb největší pokrok

Jarča Kalfeřtová s křížencem labradorského retrívra a border kolie Charliem
Toto ocenění získává díky tomu, že za uplynulý rok, udělala z nevychovaného a neposlušného psího puberťáka, který se nestyděl projevit agresivní chování na psy ani na samotnou majitelku, vychovaného a velmi poslušného mladého gentlemana, který nemá problém se zařazením do psí smečky a hierarchické postavení s majitelkou má již pevně vyřešené. Charlie se s námi věnuje především socilializaci, výcviku pokročilé poslušnosti, dále také základům pachových prací, základům obranných prací a základům agility. Charlie se účastnil taktéž obou letošních akcí a byl silným sokem pro ocenění nejvěrnějšího klienta, které ale nakonec dostala Věrka.
A i přes to, že je Charlie nyní velmi milý a oddaný společník, na kterého je spoleh, se nikdy nepřestaneme usmívat ve chvíli, kdy si vzpomeneme na začátky, kdy se Jarča marně snažila na cvičišti odlovit vysmátého Charlieho, který provokativně majitelku obíhal s nějakou tou kořistí v tlamě.
 

OSTRÝ JAZYK 2008 aneb klient s jazykem jako břitva

Lucie Jindřichová s NO Katty, s křížencem NO a BSO Buddym a s kříženkou erdelteriéra Fly
Kdo byl přítomen na letním výcvikovém soustředění, je mu jasný důvod toho, proč tohle ocenění, jestli se tomu tak dá říkat, dostala právě Lucka. Je mi líto, ale mé slušné vychování mi nedovolí tlumočit některé její výrazy, které jí dopřáli tenhle diplom.
Nevím, zda je gratulace na místě, ale gratulujeme,
  

NOVÁČEK 2008 aneb nová tvář naší kynologické rodinky

Lucie Alferi s bíglicí Angee
Poslední ocenění získává slečna Lucie s Angee za odvahu, že jako jeden z nováčků dorazila mezi nás.
 

 

 

 zleva: SKOKAN ROKU - Jarča, NOVÁČEK ROKU - Lucka, OSTRÝ JAZYK - Lucka, NEJVĚRNĚJŠÍ KLIENT - Věrka

Obrazek

 

 

 

Seznam spolupijících účastníků

 

výcvikářka Lenka (autorita číslo 1)

výcvikářka Iveta (autorita číslo 2)

Lucka (paní Agresorová)

Věruška (paní Ebbyšová)

Káťa (paní Cilková)

Iveta s přítelem (rodina Maussie-ových)

Michal jako doprovodný securiťák paní Agresorové (ne že by se neubránila sama)

Renata (paní Surišová)

Lucka (paní Atreyová)

Lucka s maminkou (rodina Angee-ových)

Jarča (paní Chárlíková)

Péťa (paní Darlenová)

 

 

I přes to, že se někteří klienti vzájemně neznali, nebylo u stolů hrobové ticho a do řeči se zapojili opravdu všichni, teď už nezbývá nic než jen poděkovat za příjemně strávený večer, poděkování patří všem přítomným.