Jdi na obsah Jdi na menu
 

Field španěl

***

Země původu:Velká Británie
FCI č. 123

Skupina 8: Retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce2: Slídiči

Velikost a hmotnost: přibližná kohoutková výška je 18 palců (45,7 cm), tělesná hmotnost 40-55 liber (18-25kg)

Zbarvení: černé, játrově hnědé nebo grošované, kterákoliv z uvedených barev s pálenými znaky. Pouze čeno-bilé nebo játrově-bílé zbarvení není žádoucí.

Vzhled:

Hlava: dobře tvarovaná, týlní hrbol dobře vyjádřený, lebka suchá v partiích pod očima, nadočnicové oblouky lehce vystouplé, stop mírný.

Nos: je dobře vyvinutý, s otevřenými nozdrami. Čenichová partie je dlouhá a suchá, ani zašpičatělá, ani hranatě zakončená. Z profilu se postupně stáčí od nosu k hrdlu.

Oči: široce otevřené, tvaru mandle, se silnými víčky, neodhalující sliznici. Výraz je jemný, zbarvené jsou temně oříškové.

Uši: dlouhé a široké, nasazené nízko a dobře osrstěné.

Zuby: v silných čelistech,mají dokonalý, pravidelný a úplný nůžkový skus.

Krk: dlouhý, silný a svalnatý.

Tělo: má hluboký, dobře vyvinutý hrudník, žebra přiměřeně klenutá, délka hrudního koše tvoří 2/3 délky těla. Hřbet a bedra jsou silné, rovné a osvalené.

Končetiny: hrudní končetiny jsou přiměřeně dlouhé, rovné, plochých kostí. Pánevní končetiny jsou silné, svalnaté, kolena přiměřeně skloněná, hlezna nízká.

Tlapy: pevné, okrouhlé, se silnými polštářky, ne příliš malé.

Ocas: nízko nasazený, nikdy není nesený nad úrovní hřbetu, je pěkně osrstěný, s živým pohybem, zpravidla se kupíruje na 1/3 délky.

Srst: dlouhá,plochá, lesklá a jemná na dotek, nikdy kudrnatá, krátká nebo drátovitá, je hustá a odolná proti vodě, bohatá je na hrudi, pod tělem a za končetinami, ale krátká od hlezen dolů.

zdroj: http://www.psi-kocky.cz/psi/field_panel_standard_plemene