Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

FALKO BOHEMIA JITES

německý ovčák

Obrazek

datum narození: 13.7.2007

výcvik: sportovní kynologie, náprava problém. chování

majitel: Nováčková Jana

 složené zkoušky: ZOP, FPr1 (96 bodů - výborně)

závody: jarní závod 2010 dle ZOP 3.místo

další plánované akce 2010: FPr2, ZPU-1, ZZO, BH

Majitelka s Falcem nejdříve začala navštěvovat skupinový výcvik poslušnosti, kam ale díky pracovním možnostem nemohla docházet pravidelně, navíc tento skupinový výcvik nemůže zajistit individuální přístup pro problémové psy. Falco byl díky špatné socializaci (která neproběhla díky špatnému zdravotnímu stavu psa) bázlivý a svou bázlivost tvrdě obracel v agresi. Falco byl agresivní vůči všem psům a bohužel se i v poslední době stávalo, že se obrátil i proti člověku kterého znal.

 

Majitelka zodpovědně usoudila, že tento druh výcviku jí k nápravě svého mladého puberťáka nemůže stačit, začala tedy navštěvovat indiviuální výcviky. Z počátku pouze socializační a poslušnost, později jsme k tomu přidali i pachové práce.

 

Díky trpělivosti, akčního nasazení do výcviku se Falco stal poměrně spohlehlivým psem, ovšem na jeho poslušnosti se stále pracuje. Je znát změna psa k lepšímu i v jeho užívání si života. Nyní si Falco z plných sil užívá her se psy a lidského kontaktu (ačkoli ho od cizích nikterak nevyhledává). Je fakt, že pachové práce v jeho provedení zpočátku vypadali spíše jako groteska, protože Falco odmítal něco takového dělat, postupem času však zjistil, že je to docela snadno získané žrádlo a zábava. Majitelka se nyní může chlubit psem, který se na jednom z výcvikového víkendu tupě koukal na rvačku dvou psů, aniž by se do toho zapojil, psem, který si může užívat volnosti a který se obrátil zcela naruby a může si tak užívat všech výhode vychovaného psa.

 

Falko jistě nikdy nebude žádný šampion výcviku, je to velký flegmatik a nic ho nikdy dlouho nebaví, ať jde o míček, peška, nejrůznější pamlsky či něco jiného, zkrátka na to opravdu povahu nemá, jeho poslušnost je však velmi spolehlivá, stejně jako stopy, když se do nich pustí. :) Je ale i pravdou, že občas nás při výcviku velmi mile překvapí. Fando, i když nejsi Quel od Policie (maj.Martin Pejša) či Octavius Malidaj (maj. Ladislav Mach), všichni Tě máme rádi, .... takového, jaký jsi ... co nám taky zbývá :) I pro nás je Falco velkým přínosem, protože tu ještě nebyl pes, u kterého bychom museli tak často vymýšlet nové a nové metody nácviku poslušnosti či stop. A i když jsme měli pocit, že jsme už zkusili všechno a nic nás nenapadlao, vždy se na něco přišlo a to je to, co každý psovod potřebuje, aby "nezamrzl" na jedné jedině metodě.

 

Ještě jednou gratulujeme majitelce za to, co s tím velmi nebezpečným a nevyzpytatelným neposluchou dokázala...

 

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

Obrazek

Falca přestalo odložení bavit :)

¨

ZKOUŠKY, ZÁVODY, UKÁZKY
 
   datum rozhodčí
 místo
zkouška ZOP
 23.05.2010  J.Plšek  Lužany
zkouška FPr1 (97b.)
 27.6.2010  J.Venahauer  ZO Vinec
       

PODZIM 2009

Něco o stopách ....

Počátky jeho stop byly opravdu velmi zajímavé, i když měl Falco prokrmené stopy  tak, že to snad ani víc nešlo, udělal sotva tři kroky, plácl s sebou na zem a tvářil se jak před skonáním.