Jdi na obsah Jdi na menu
 

ERNIE                    HUGO

rhodeský ridgeback

Obrazek

Ernie si jako starší ze psích bratrů nese s sebou již dost špatných návyků způsobených špatným přístupem k výcviku ze strany majitele. 

Ernie má pocit, že má na splnění všech povelů mnoho času a že nic nebude tak "horké". Zmatek má především v přivolání ke mně a k noze, kdy oba povely rovnou spojuje a s nezúčastněným výrazem dosedne někam k psovodovi. Chůze u nohy se podobá zápasu, jelikož Ernie je zvyklý jít v tahu a při povolení vodítka má tendence se do tahu opět dostat. Ernieho poslušnost je celkově nedopilovaná a kazí to hlavně majitelova nedůslednost, špatná motivace i špatné projevování nežádoucího chování. Ernie taky trpí záhadnou ztrátou sluchu, která se projevuje především u přivolání. :)

Hugo je mladý velmi temperamentní pes, který doposud nestihl nasbírat špatné návyky ve výcviku. Proto bude jeho výcvik snadnější než u jeho staršího bratra.

 

10.LEKCE

Ernie

- Ernieho chůze je o mnoho lepší, majitel si zvykl, že vodítko neslouží k vodění psa, ale pouze k případné korekci špatného chování a pes chodí na povoleném vodítku, majitel stále někdy zapomíná psa řádně motivovat.

- Pes se viditelně zlepšil v odložení a zpravidla ho nerozhodí ani komeljdoucí psi.

- U Ernieho převládá chuť dělat si vše po svém, proto je jeho přivolání někdy nedostatečné, předsedání si však již neplete.

- Začínáme s výcvikem odložení na dálku

Hugo

- Hugíto se velmi dobře učí, jeho temperamentní povaha je však ve výcviku znát. Pes má dobrý vztah k majitelce, ovšem při výcviku ho občas ruší jeho starší brácha a druhý páníček.

- Hugíto má poměrně radostnou chůzi při noze, slušné odložení ve skupině psů a v rušném prostředí.

- Také začínáme s odložením na dálku