Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

DARLEN

chodský pes

Obrazek

 

datum narození: květen 2007

typ výcviku: individuální lekce

výcvik: poslušnost, náprava deprivanta

počátek výcviku: červen 2008

 

Fenka nebyla řádně socializována proto se vůči vnějším vlivům chová bázlivě, po dvouch měsících výcviku je však fenka o moc lepší, je kontaktní se psy i s cizími lidmi, což dříve nebývala vůbec, ruch města je pro fenku stále problém v případě, že se setká s velkou skupinou lidí. Fenka je zvyklá vše si "vydupat" ignorací, proto je výcvik s ní problémovější, majitelka se však snaží o nápravu svého nedůsledného chování. Darlen je povahově  velmi měkká, proto je vyloučeno použítí důrazných podnětů při výcviku.

 

s fenkou se věnujeme krom nápravy její bázlivé povahy těmto povelům:

sedni, lehni, vstaň

ke mně, k noze

chůze u nohy na vodítku

odložení v sedě, leže

odložení za pochodu

obraty na místě

aport

socializační cvičení

Obrazek

odložení ve skupině psů

Obrazek

přivolání - ke mně

Obrazek

odložení v sedě

Obrazek

chůze u nohy

 

září 2008

Darlen dělá velké pokroky, není již tak bázlivá, lekavá (navíc dříve ji všechno nové velmi rozhodilo - pejsci, rušení ostatních cvičících či instruktorky, pro Darlen bylo dost obtížné odložení ve skupině psů a to z důvodu jejího strachu), při poslušnosti je velmi šikovná, výcvik jí začíná bavit a celkově se fenka hodně změnila, samozřejmě k lepšímu. Největší podíl na tom má samozřejmě majitelka, které přejeme dále pevné nervy při výcviku své "fenky z chodska" :)

 

BŘEZEN 2009

Fenka měla přes zimu dlouhou pauzu, což je i znát v jejím výcviku. Ovšem majitelka se snaží navázat výcvik tam, kde přestala a spolu to určitě všechno zvládnou.