Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

CHARLIE a DIEGO - hledají nový domov

Od letošního roku jsme začali spolupracovat s organizací PSÍ ŠTĚSTÍ a bereme si od nich pejsky do dočasné péče, další na řadě jsou tito dva extrémě bázliví pejsci, kteří se v důsledku své bázlivosti zatím projevují agresivně - v případě manipulace s nimi. Hledat domov mohou samozřejmě odděleně!

 

plemeno: kříženci

váha: cca 6-8 kg

věk: cca 1-2 roky

veterinární informace: kastrovaní, očkovaní

adopční poplatek: 1800,-

kontakt:  WEB   FACEBOOK

v evidenci organizace vedeni jako Lolek a Bolek

 

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

10.1.2016

 jsme přijali další 2 pejsky do dočasné péče. Jedná se o extrémně vystrašené pejsky, které přivezl jejich "milující" majitel po telefonátu do útulku se slovy - Buď mi je vezmete, nebo je utopím". Ani způsob předání pejsků do útulku nebyl o nic lepší, pejsky dovezl svázané v pytlích. Pejskové budou potřebovat velmi laskavý a trpělivý domov. Charlie v současné době ze strachu kouše. Nekomunikují, jsou apatičtí a vystresovaní, doufáme, že za pár dnů se jejich chování zlepší.

4.jpg5.jpg

                                         Diego                               Charlie
 

11.1.2016
Diego si za noc udělal několik vycházek a vylezl z krbu, z dostatečné vzdálenosti se na nás díval, již pochopil, že cvaknutí dětské přepážky v obýváku znamená, že jsem odešla nebo naopak přišla a v případě mého odchodu se vydává na prohlídku pokoje. Občas již vyleze i za mé příležitost a dokonce si již ode mě vzal z ruky i část mojí snídaně. Má zájem o okolí i o mé fenky, troufám si tvrdit, že tento psík se do pořádku dá.
Charlie - je bohužel zatím velmi apatický a bez zájmu o život a okolí, v noci se ovšem nakrmil i napil. Vzhledem k tomu, že nemá žádný zájem o to, aby vylezl z kennelky, jsem ho ráno přendala do větší, aby tam měl více místa a pohodlí, při té příležitosti jsem ho vzala ven (má na sobě již od převozu vodítko), kde se alespon vyvenčil, po většinou času však předváděl histerické scény. Snad další dny ukáží nějakou chuť poprat se s životem.

Dnes kolem poledne konečně sám vylezl Charlie z kennelky a opatrně zkoumá okolí. Po 15 minutách dorazil k nám do obýváku, ustlal si na křesle pro psy a usnul.... Výborně, také sebral odvahu na život!

 

Kluci už s námi tráví den společně, Diego se otrkává rychleji, nechá se již pohladit a občas si chce se mnou chce i hrát, oba si berou pamlsky z ruky, pokud se zrovna neděje nic zásadnějšího.Po příchodu do místnosti mě již i  vítají, ačkoli Charlie si pořád udržuje značný odstup.

Mají panický strach z obojku i kšírek, evidentně na nich do teď nikdy nebyli.

charlie2.jpgcharlie3.jpgdiego.jpgdiego2.jpg1111111.jpg

12.1.2016

Diego: stává se z něj velký mazel, vítá mě jak blázen i když se nevidíme jen minutu, začíná kolem sebe šířit pozitivní energii, i venčení se již začíná dařit a na kšírky a vodítko si zvyká

Charlie: i ten se nám pomalu ale jistě probouzí k životu, dnes ráno jsem od něj dostala první pusinku! Je sice o pár met dál než Diego, ale začíná se lepšit. Venčení je s ním o trošku horší, ale i on si zvyká a již se chodíme venčit. Přestává při každém pohybu utíkat za krb a leží s námi na gauči. 

Večerní venčení u obou pejsků proběhlo oproti jiným dnům parádně. Diego neměl téměř žádný problém a ven se již těšil. Charlie taky velmi zabojoval a vycházka byla o 100% lepší než po celý den. Dnes je to také poprvé, co si Charlie ustlal u mých nohou. Bojují, jsou oba statečný!

 

15.1.2016

Diego - s námi jezdí pravidelně na cvičák, již začíná reagovat i na cizí lidi a v klidném prostředí se s nimi velmi rád pomazlí, s muži je to horší, těch se bojí více, ale i na ně si jistě zvykne :) V noci se od nás nehne ani na milimetr :)

Charlie - nechá s sebou již manipulovat, začíná se velmi rád mazlit a zvládá již kontakt i procházka na vodítku začíná mít smysl.

 

Video z dnešního dne: