Jdi na obsah Jdi na menu
 

  

Buddy

hovawart

Obrazek

datum narození: (3 roky) 

typ výcviku: individuální lekce 

výcvik: výcvik poslušnostu, socializace, odstraňování agresivního chování ke psům

 počátek výcviku: 25.1.2009
 

  

PŘEDLEKCE 25.1.2009


 

Povahový profil psa 

Pes je klidnější povahy, s lehkými náznaky bázlivosti, k lidem vyrovnaný, ke psům se chová agresivně, díky strachu a nejistotě v komunikaci s nimi.

 
  

Chyby v dosavadní výchově

Současní majitelé jsou již druhými majiteli tohoto psa, psa si vzali ve věku zhruba 2,5 let, pes již od útlého věku byl separován od psů, což bylo základním kamenem k vzniku problémového chování, Buddy nemá dostatečné sociální návyky, je nejistý a proto své obavy obrací v agresi, je to přirozené chování, agresivita způsobená strachem je však mnohem nebezpečnější, než kdyby se pes takto projevoval z dominance. K poslušnosti psa je přistupováno nedůsledně, pes je zvyklý provádět cviky napůl a s velmi pomalým tempem, při přivolání si stihne očuchat mnoho věcí, než se dostane k majiteli. Pes je velice málo chválen za správné plnění cviků, majitelé používají zakazovacích povelů velmi zřídka. Intonace hlasu v komunikaci se psem není správná.

  
 

Náplň výcviku poslušnosti

S Buddym se budeme věnovat základům poslušnosti. Sedni, lehni, dlouhodobé odložení, přivolání ke mně, k noze, chůze u nohy.

  
 

Stav poslušnosti psa ke dni 24.1.2009 

přivolání: tempo psa je velmi pomalé, leckdy je jeho reakce na přivolání téměř nulová, pes nemá přímou cestu k psovodovi, často si ještě odbočí "něco vyřídit" :) Pes si je jistý tím, že majitel na něj počká. Pes u majitele nesedá, zná přivolání pouze jako příchod k němu.

 

odložení v sedě: Pes z odložení doslova odchází, majitelé psa z odložení přivolávají, tak si vypracovali krásný zlozvyk toho, že při zastavení, se pes automaticky rozbíhá k nim, aby splnil očekávané přivolání

 

chůze u nohy: Pes psovoda naprosto nevnímá, velmi se odchyluje od nohy, čuchá a nevěnuje se cviku.

 

Dnes jsme si s majiteli vysvětlili chyby, které při výcviku dělají.

 

30.1.2009   1.LEKCE

Výcvik probíhal za přítomnosti psů, Buddy byl celkově překvapivě šikovný. V první části lekce pes agresivně vyjížděl na psy, ke konci se choval velmi civilizovaně a ani při agresi druhého psa nereagoval.

Je vidět, že majitelé na psovi pracují, jeho přivolání se zlepšilo, pes míří rychlým tempem k majiteli s hlavou vzhůru a často již hezky předsedne. V přivolání je tedy vidět největší pokrok, ale ani chůze a odložení nezůstalo bez pokroků.

Socializační cviky - protichody, socializační kolečko, pes se choval mírně bázlivě, je to způsobeno jeho nesprávnou socializací.

 

07.02.2009 2.LEKCE

Fotodokumentace:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář