Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

BORG

americký pitbulteriér x rhodeský ridgeback

Obrazek

 

 datum narození: léto 2007

typ výcviku: internátní výcvik

výcvik: poslušnost, odstraňování agresivního chování vůči psům

počátek výcviku: 4.1.2009

 

4.1.2009

Pes byl dovezen v podvečerních hodinách. Pes venku téměř nereaguje ani na jméno, je zvyklý venčit spíš páníčka, než naopak. Na volno se pohybuje pouze doma na pozemku. Venku ignoruje veškeré povely a díky jeho síle se stává takřka nezvladatelným, k lidem je přátelský, ke psům se chová agresivně, v jejich blízkosti je opět takřka nezvladatelným. Pes má bázlivou reakci na nápřah a silnější cuknutí vodítkem. Pes se chová velmi roztěkaně i ve městě a mezi lidmi. Chybí mu základní společenské chování :) Dovolím si ho přirovnat k "hromu do police".

 

Se psem se budeme po dobu výcviku věnovat tomuto:

sedni, lehni

ke mně

k noze

chůze u nohy

odložení v sedě a leže

správnému a klidnému chování v blízkosti lidí, psů, městském prostředí

 

5.1.2009

Pes si na nové prostředí velice rychle a dobře zvykl. Dnes probíhal první výcvik.

Pes reaguje více na výcvik skrze hračky než na pamlsky.

Výcvik probíhal na klidném místě. Věnovali jsme se nácviku přivolání a chůze u nohy. Psa výcvik skrze hru velice bavil a snažil se podávát ty nejlepší výsledky.

Při večerní procházce se pes na vodítku choval ovladatelněji, začíná reagovat na zakazovací povely a zvykat si na to, že směr vycházky, stejně tak, jako tempo, určuje psovod, nikoli on sám. :) Stejně tak pracujeme i na ignoraci druhých psů.

 

7.1.2009

Výcvik probíhal na klidnějším místě:

sedni, lehni

ke mně

chůze u nohy na vodítku formou hry

 Vzhledem k tomu, že Borg není zvyklý pracovat, výcviky jsou krátké tak, aby ho výcvik nepřestal bavit a nekladli jsme na psa vysoké nároky.

Obrazek

hra

Obrazek

chůze u nohy

Obrazek

ke mně

Obrazek

sedni

Obrazek

lehni

 

 

 

14.01.2009

Dnešní výcvik jsme pojali socializační procházkou městěm, Borg byl zprvu ve městě velmi neurvalý, později se uklidnil a povely prováděl velice dobře. Byla však velice znát jeho roztěkanost v rušném prostředí.

Pes přestává vnímat psy za plotem, pokud se stane, že na štěkajícího psa reaguje, stačí zakazovací povel a pes se uklidní.

 

17.01.2009

Pes byl poprvé v přítomnosti skupiny psů. Byl velice roztěkaný, pár psů opakovaně agresivně napadal. Pes má opravdu velké nedostatky v sociálním chování. Velmi reaguje na podněty majitele při setkání se psy. Velice slušně však reagoval na přivolání i za jejich přítomnosti.

 

21.1.2009

výcvik probíhal za přítomnosti německého ovčáka, Borg se ani jednou nezachoval vůči psovi agresivně, reagoval na povely velice dobře, největší problém mu však činí odložení, nevydrží dlouho na jednom místě

 

24.1.2009

Výcvik za přítomnost 3 dalších psů, pes se veliec zlepšuje v sociálním chování se psy, ani jednou se nestalo, že by projevil agresi na psa a to ani v případě, že jí na něj projevil druhý pes. Největší problém je stále jeho netrpělivost :)

 

29.1.2009

Výcvik za přítomnost dalších 2 psů, pes se zhruba polovinu lekce pohyboval mezi psy na volno, psy ignoroval.

Provičoval jsme tyto povely:

ke mně, k noze

chůze u nohy

odložení v sedě, leže

 

31.01.2009

Výcvik probíhal ve městě, pes byl mírně roztěkaný z okolního dění, ale po chvíli si zvykl a cvičil celkem slušně. Největší problém dnes znamenalo odložení psa.

 

03.02.2009

výcvik probíhal za přítomnost dvuo fen, formou procházky, kdy byl pes na volno a trénovali jsme především přivolání, ze začátku byl pes velice nesoustředěný a na přivolání nereagoval, poté byli jeho reakce velmi pěkné.