Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Afero de Monoro Espero Koro

louisianský leopardí pes

 

Obrazek

 

datum narození: 27.9.2010

výcvik: zákl.ovladatelnost, sport. kynologie

maj.: Musilová Hana

 

Afero je velice šikovný mladý pes, má vybudovaný pěkný zájem o míček a díky míčku je s ním práce radostí - alespoň většinou :-). Stejně tak jako míček je snadno motivovatelný na pamlsky. Vzhledem k tomu, že je to majitelky první pes, se kterým začíná cvičit, je nyní největší práce právě na ní, jelikož se musí naučit práci při výcviku. Věřím, že to zvládne a potom se společně vrhnout na sportovní kynologii včetně zkoušek.

 

Afero do naší psí školy přišel koncem března 2010 jako půlroční mladík. Jeho dosavadní nácvik poslušnosti byl plný chyb, jako u většiny začátečníku, a to ať už šlo o přivolání s následným přiřazením či o polohy při noze atd. U Afera se velice podcenil nácvik odložení, do té doby se tomuto cviku vůbec nevěnovali a vzhledem k tomu, jaký je Afero závislák a temperamentní pes, s odložením stále bojujeme.

 

VIDEO Z VÝCVIKU

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mohlo by se líbit

(Dominika, 12. 4. 2013 12:31)

Aloha. Mám pro Vás tip, je to nová možnost, jak vydělávat z domova, skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času.. Vydělávám si takto už od půlky ledna a je to naprosto super :-) Do práce chodit sice nepřestanu, nicméně když to jde, tak si tu chvilku na sebrání volných zlaťáků najdu. Kdyžtak mrkněte na Nadhled.Web2001.cz

??

(Lucie, 23. 3. 2011 17:52)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jelikož máme leopardici, štěně, a zaujala mě tak obsáhlá a dramatická diskuze o DKK */* co to vlastně znamená? Podle odhadu jedním okem po řádcích si myslím že to nebude nic moc dobrýho, a pokud je cesta k tomu abych se vyhnula hádkám do budoucna o DKK*/*, ráda bych se tou cestou vrhnula... Tak bych moc poprosila o stručný výklad.Na speciálu se snad dozvím víc info o leopardech.
Děkuji moc
Lucka+Mia

DKK

(ilona a leopardi, 25. 3. 2011 11:42)

Lucie dobrý den. Raději bych Vás odkázala na leopardí forum, kde Vám rádi zodpovíme vaše dotazy:-) Otázka DKK je složita a obsáhlá, tak pokud chcete, připojte se na diskuzi. JInak DKK je vyšetření RTG kyčelních kloubů.

odkaz na forum: http://catahoula.do-talk.com/

:-)

(Ilona a pesani, 8. 10. 2010 14:35)

Milá Dominiko, to jste vy, co píše na mujpes? ta strašně chytrá, o všech píše jako by je znala?? naposledy v tématu Hluchota?? psala jste o Monice a Síse jako by jste je znala osobně:-)Pokud to nejste vy, takpardon:-)

ehm,ehm...

(Dominika, 7. 10. 2010 19:19)

Ilono moc dobře vím, že Afero je z Esporo Koro.A kdyby vás napadlo přečíst si něco z předešlého, tak bych vám nemusela vysvětlovat v jaké souvislosti jsem p.Koutkovou zmínila.

ehm

(Ilona a pesani, 7. 10. 2010 10:47)

Dkk- pokud vím, u nás jsou leopardi 12 let a 2 roky je povinné vyšetření DKK a to znamená co?? No že ty pojebané blbé klouby maj v rodě všichni a je jen otázka štěstí, kde kdy u koho vylezou. Jasně někde je větší pravděpodobnoost, někde menší, ale ta hrozba je všude:-)
A Dominiko, Afero není Besavej,tak nevím, proč do toho paní KOutkovou tady taháte.
Aferku mnoho úspěchů ve výcviku a šoličce vaspes mnoho a mnoho spokojených a šikovných klientů:-)

Ale bez Karla je nuda cooo:-)

DKK

(Dominika, 29. 9. 2010 15:42)

Milá Petro Šináglová, nenarážím vůbec na nic a už vůbec ne na p.Koutkovou.Myslím´,že právě ona pomohla mnoha lidem s leopardama.Jenom jsem chtěla říct ať se člověk snaží sebevíc,genetika a další faktory někdy zapracují a DKK je prostě tady.A že se informace o jejím pejskovi objevila na jejich stránkách snad nemůžu já, ale právě ten, kdo je spravuje.Toho by měla hnát k odpovědnosti.I vám pěkný den.

pro Dominiku

(Petra Šináglová, 29. 9. 2010 11:14)

Milá Dominiko, sic nevím na co tady narážíte, ale pokud by chovatel nechtěl šířit informace o špatných DKK svého štěněte, asi těžko by si je dával na www stránky a následně raději smazal. Natož člověk, který si sám své stránky nespravuje! Nevadí, i kdyby tam dkk 4/4 bylo, tak zřejmě pravděpodobnost dědičnosti je podle mě malá, když ostatní mají 0/0 max 1/1. Ale ráda se paní Koutkové optám osobně. Pěkný den Dominiko.

Blahopřání k 1. narozeninám

(Ario & Lenka, 27. 9. 2010 19:06)


Aferkovi přejeme k dnešním 1.- narozeninám všechno nejlepší, úspěchy na zkouškách, zdravíčko a spokojený život. To vše a více od bratříčka Aria a jeho paničky Lenky

pro leoparďáky i neoleoparďáky

(Sadílková, 27. 9. 2010 14:01)

Dobrý den všem,

děkujeme za milé příspěvky odhledně leopardího speciálního víkendu, brzy bude na webu hotov report z akce a všichni ho samozřejmě mailem obdržíte. Přeji krásný zbytek dne. Iveta

DKK

(Dominika, 23. 9. 2010 19:37)

Hm, tak jsem z toho poněkud zmatená.Informace na CHs Besavej o Arnim zmizela.Jak je to možné?

Re: DKK

(Monika a Sísa, 26. 9. 2010 8:53)

Protože to není informace, kterou by se asi chtěli chlubit :(

:-D

(Romina a Šakal, 25. 9. 2010 23:42)

Cha, tak tahle "diskuze" mě neuvěřitelně pobavila, hlavně úžasně vtipné odpovědi Ivet! :-D
Ještě jsem Vás nikde veřejně nechválila, ale asi za všechno mluví to, že jsem z výcvikáče odjížděla mezi posledními. Sama sebe jsem nechápala, když jsem se o víkendu těšila na úplně každou hodinu výcviku (socializace, agilit), kterou jsme se Šakalem měli.
Takže holky, díky moc! Příští rok jedeme zas, byla jsem nadšená!

Leopardí speciál 2010

(Ario & Lenka, 24. 9. 2010 21:09)

Ahoj leopardí rodinko, chci touto cestou poděkovat našim výcvikářkám - Ivetě, Lídě a i oboum Katkám za úžasnou akci Leopardí speciál v Lužanech 16.-19.9. 2010. Byli jsme s Arískem poprvé a velmi se nám to líbilo a také jsem se naučila něco nového o přístupu k výcviku Ariho. Bylo to pro mě poučné a taky zábavné a i počasí se vydařilo.

Chci dodat k vaší diskuzi o DKK, že mě je líto jak se tady napadáte navzájem a taky mi to nahnalo trošku obavy o DKK a DKL mého 4nožce a vůbec tomu nejsem ráda.

K Aferovi - Hanka má úžasný přístup ke svému leopardímu krasavci a vyděla jsem i její přístup k výcviku a myslím, že kromě Hanky samotné má na tomto úspěchu velkou mírou Iveta (je to profesionálka každým coulem ) a je dobře, že existují cvičitelé jako ona. Takže Iveto a spol. Moc děkujeme ...

Pan Karel ať se jde vycpat...

DKK

(Dominika, 21. 9. 2010 15:03)

Vrh A, pejsek Arni.

Re: DKK

(Monika a Sísa, 23. 9. 2010 14:48)

Teda to jsou pro mne nové informace.

všem

(Petra Šináglová, 21. 9. 2010 12:05)

Nejprve chci moc pochválit Afera a paničku, super video a pěkná práce - asi i paní cvičitelky :-))

Pro Dominiku: zajímalo by mě, které štěně od pí. Koutkové má dkk 4/4?

K vrhum Espero Koro se raději v zájmu chovatelky vyjadřovat nebudu ,-))))

Pro Dominiku

(Sadilkova, 14. 9. 2010 17:23)

Dobry den, samozrejme ze se DKK objeví i u nulových rodičů. O tom vsak řeč nebyla. Myslim, ze zodpovědný chovatel se snaží zdravotní komplikace jako celek minimalizovat, pokud mu jde opravdu o chov. Nikoli krýt dva jedince s DKK 2/2 a 3/3. Ale jak jsem psala, mohu s tim pouze nesouhlasit. Preji mnoho úspěchu s NO a treba i nekdy šťastného leoparda doma :)

DKK

(Dominika, 14. 9. 2010 16:52)

Dobrý den hned na začátku musím přiznat, že leopardy pouze obdivuji, zabývám se NO.Ale musím reagovat na P. Sadílkovou.Určitě víte,jak zodpovědná je p.Koutková a i některé její štěndo má Dkk 4/4.Takže je to náhoda nebo prostě štěstí-genetika, výživa, pohyb atd. atd....

afero

(Ilona a leopardi, 13. 9. 2010 13:41)

hmmm, zvláštní a podivné....